Laomees

Ladudest inspireeritud mobiilse laotöö tarkvara Laomees aitab ettevõttel keskenduda sellele, mis on igapäevases töös päriselt oluline. Teabevaramu võtab kokku programmi peamised funktsioonid ja näitab ka kuidas neid kasutada.

Üldine info ja seadistus

Screenshot_20191123-231551_Laomees.jpg

Laomees programmi kasutamisel tuleb kõigepealt kasutajal sisestada oma kasutajanimi ja parool.

 


Screenshot_20191123-230954_Laomees.jpg

Laomehe peamenüüs kuvatavate menüüpunktide loetelu sõltub konkreetse kasutaja õigustest ja töö rollidest. 

 

Olles pealehel (ilma et ükski menüüpunkt on avatud) ja skännides mingit joonkoodi kuvab programm mille joonkood see on ja võimalusel pakub välja ka järgmised tegevused. N. skännides kauba koodi on võimalik vaadata kauba paigutusi ja teha laoseisu fikseeringut, skännides pakkeüksuse või saatelehe koodi on võimalik registreerida saadetise laost väljastamine.


Seadete lehel on kasutajal võimalik valida Laomees programmi töökeel ja ekraani seadistus nii orientatsiooni, kui fondi suuruse osas. 


Laomees programmi versiooni uuendused on üldjuhul juhitud tsentraalselt ja programm teavitab kasutajat uuendusest automaatselt programmi käivitamisel.

 

Kauba vastuvõtmine(sissetulek ja tagastus)

Screenshot_20191122-083919_Laomees.jpgAknas "Vastuvõtmine" saab teha nii sissetulekuid kui klientidelt kauba tagastusi (tagastused salvestatakse Ladu20-s negatiivsete väljastustena). 

 

Dokumendi tegemise alustamisel  tuleb sisestada arvele võetava saatelehe info (number,kpv...) ja valida tarnija (või kauba tagastaja) kelle kaupa vastu võtma hakatakse. Juhul kui laosüsteemis on olemas ostutellimus või tagastustaotlus, siis on võimalik vastav dokument valida "alusdokumentide loetelust". Alusdokument on vaid informatiivne  info laomehele kaupadest mis peaks lattu saabuma. 

Alusdokumentide loetelus kuvatakse aktiivseks valitud tarnija dokumente. Olukorras kui vaadatakse alusdokumentide loetelu nii, et tarnijat ei ole määratud, kuvatatakse alusdokumentidena kõigi tarnijate kõik lähima paari päeva saabumistähtajaga ostutellimusi, saatelehti ja tagastustaotlusi


Põhiline sissetuleku protsess on skännida kõik kaubad ja registreerida  saabunud kogused.